Jak to u nás vypadá

Domy s pečovatelskou službou

V Kralupech nad Vltavou jsou k dispozici dva domy s pečovatelskou službou, které se nacházejí vedle sebe.

Adresa: U Cukrovaru 1171 (dům se zelenou střechou), V Luhu 1181 (žlutý dům)
Celková kapacita domů je 117 bytů:

  • 1 + k. k. - 103 bytů
  • 2 + k. k. - 14 bytů
Byty postupně prochází rekonstrukcí na bezbariérové. Prozatím nejsou bezbariérové všechny.

V bytovém domě V Luhu 1181 se nachází 58 bytů. V bytovém domě Sídliště u Cukrovaru 1171 se nachází 59 bytů. Dispozice bytů je 1+kk a 2+kk. Velikost bytů se pohybuje v rozmezí 39,2 m² do 71,9 m². Cena nájemného byla schválena Radou města Kralupy nad Vltavou dne 29. 1. 2018 č. usnesení 18/2/9/5 ve výši 49,10 Kč/m².
 

Dům se zelenou střechou

Tento dům vybudovaný v 90. letech 20. stol. čeká na rekonstrukci atria. Město Kralupy nad Vltavou již zadalo projekční práce a rekonstrukce by mohla proběhnout v nejbližší době, prozatím je plánován rok 2022. Rekonstrukce atria bude spočívat v novém opláštění (zateplení) vnitřní části budovy, budou změněny dispozice oken. Cílem je maximálně snížit energetickou náročnost budovy a vyměnit již nevyhovující okna.

V domě se nachází vrátnice, která je funkční 24 hodin denně. Dále zde nalezneme prostornou polokruhovou jídelnu s impozantním stropem. Z ní je pěkný výhled na zahradu, která je dějištěm různých akcí a místem setkávání členů různých klubů (např. Klub seniorů, šipkařů) Na zahradě mohou naši klienti využít krytý altánek vhodný k posezení a také venkovní posilovnu. Kromě toho zde můžete využít služby pedikérky či kadeřnice.

Žlutý dům

Tento novější dům byl postaven na začátku 21. století. Naši klienti zde naleznou prostornou společenskou místnost s knihovnou. V tomto domě se nachází zázemí organizace Sociálních služeb města tj. kancelář paní ředitelky, hospodářky, sociální pracovnice, zázemí pečovatelek, ambulantní koupelna a v neposlední řadě i občasná kancelář smluvního psychiatra. Z terasy v posledním podlaží je krásný výhled na renesanční zámek v Nelahozevsi, Lobečskou skálu a řeku Vltavu. Na terasu je volný přístup. Stejně tak i na balkóny situované na chodbách v jednotlivých podlažích.

Virtuální prohlídka

Prostředí

Domy s pečovatelskou službou se nacházejí v klidné části města nedaleko řeky Vltavy. Břehy řeky jsou místem vhodným k procházkám či relaxaci. Podél řeky lze snadno dojít do rodiště Antonína Dvořáka - Nelahozevsi, kde je možnost navštívit nejen jeho rodný dům, ale i krásný renesanční zámek. Před domy samozřejmě nechybí lavičky a parkoviště, které slouží nejen obyvatelům DPS, ale také návštěvníkům.

Také je možno využít krytý plavecký bazén, který se nachází naproti přes silnici.

Centrum města je vzdáleno asi 10 minut chůze, popřípadě je možno použít MHD. Zastávka MHD (V Luhu) se nachází přímo před DPS.

Informace k nájmu bytu

Domy s pečovatelskou službou jsou v majetku města Kralupy nad Vltavou. Město Kralupy nad Vltavou financuje jejich provoz a správu. Byty jsou žadatelům přidělovány radou města. Zájemcům je byt pronajat vždy na 1 kalendářní rok a poté je nutno požádat o prodloužení nájemní smlouvy o další rok. Klienti, kteří jsou zde ubytováni, hradí nájemné a služby za byt. Cena nájemného byla schválena Radou města Kralupy nad Vltavou dne 29. 1. 2018 č. usnesení 18/2/9/5 ve výši 49,10 Kč/m². Nájemci si hradí zálohy na elektřinu a vodu a mají pro každý byt samostatné měření na jednotlivých elektroměrech a vodoměrech. Zálohy se přihlašují do jednotného SIPA. V budovách není k dispozici internetové připojení, to si musí každý nájemce zajišťovat na vlastní náklady. Pro oba domy je zakázáno zasahovat jakýmikoliv movitými věcmi do venkovní fasády.

top