Domy s pečovatelskou službou

Informace o službě

Dům s pečovatelskou službou na rozdíl od domova pro seniory není pobytové zařízení se zdravotní péčí a sociálními službami poskytovanými 24 hodin denně.

Byt v domě s pečovatelskou službou je nájemní byt

Nájemce má stejná práva a povinnosti jako v každém jiném nájemním bytě. Je tedy uzavírána nájemní smlouva a nájemce bydlí sám, případně s partnerem či partnerkou, v bytě, kde si může sám vařit, sám si uklízet, sám si zařizuje a hradí drobné opravy.

Využití pečovatelské služby je časově omezeno

Výhodou je blízkost pečovatelské služby. Pečovatelská služba však funguje v omezeném čase, a tak tento typ bydlení není vhodný pro osoby, jejichž zdravotní stav již vyžaduje zvýšenou potřebu kontroly či péče.

Jak mám zažádat o přidělení bytu?

01
Chcete-li požádat o umístění v domě s pečovatelskou službou, obraťte se na Mgr. Petru Urbanovou, ředitelku organizace, která Vás společně se sociální pracovnicí navštíví a vysvětlí Vám potřebné kroky.
02
O umístění do domu s pečovatelskou službou mohou žádat osoby, které splňují podmínky určené „Pravidly pro přijímání a vyřizování žádostí o pronájem bytů a podmínky pronájmu v domech s pečovatelskou službou v bytových domech V Luhu 1181 a Sídliště u Cukrovaru 1171 Kralupy nad Vltavou“.
03
Žádosti o umístění do domu s pečovatelskou službou přijímá a předkládá Radě města Kralupy nad Vltavou ředitelka organizace.
Datum zveřejnění Název dokumentu Typ souboru Velikost souboru
23. 08. 2021 Pravidla pro přijímání a vyřizování žádostí o nájem bytů DPS .pdf 385 kB Stáhnout

Nejčastější dotazy

top